Mami, já bych chtěla zvířátko

Někdy to přijde dříve, jindy později, ale pokud ještě mazlíčka doma nemáte a vašim dětem už je tolik, že umí dát dohromady větu, která obsahuje slovo prosím, věřte, že to přijde brzy.
 
Možná to poznáte ještě dříve, než se váš potomek odhodlá dotaz vznést. Až zpozorujete, že se chová neobvykle vzorně a nebude to zrovna tím, že udělal nějakou lumpárnu, bude se vás ptát na váš postoj k tomu, či onu zvířeti a zkoušet vás nenápadně zavléct do zverimexu, je to tu.
 kočka na louce
Péče o zvíře je pro dítě bezesporu velmi přínosná. Naučí se zodpovědnosti, lásce a získá věrného kamaráda, který tu vždy bude s ním. Otázkou je, jaké zvíře vybrat. Jak se říká, “kočka není pes” a je třeba dobře zvážit, jaký mazlíček bude pro vaši rodinu ten nejlepší.
 
 Máte malý byt? Pak přichází v úvahu křeček, morče, nebo králíček. Naopak jestli vlastníte zahradu, máte podmínky pro pejska jako stvořené. No a pokud jste ochotni se svého obydlí vzdát a smířit se s tím, že v něm budete už pouze návštěvou, jste ideální majitelé kočičích miláčků.
 kočka na škrabadle
Nejdříve můžete dětem pořídit příslušnou literaturu. Vy tím získáte trochu času, se na nového člena psychicky připravit a děti budou mít možnost vám dokázat, že to berou opravdu vážně. Co jim dát třeba za úkol sepsat vybavení, které bude jejich kamarád do začátku potřebovat? Mohou mu vybrat nejvhodnější krmivo a najít si nejbližšího veterináře.
 
Připravte se, že počáteční investice bude pravděpodobně několikanásobně vyšší než pořizovací cena zvířátka. Aby byli všichni členové rodiny spokojeni, je třeba i domácímu mazlíčkovi vytvořit příjemné zázemí. Takové vyplašené zvířátko nebude pro radost vůbec nikomu. A pokud by se jednalo o kočku, platí to o to víc.
 
Každopádně, ať už si pořídíte jakékoli zvíře, věřte, že váš život bude zase o něco chaotičtější, náročnější, ale šťastnější a veselejší.