Auto v zimě. Musí váš vůz trpět? Jen do jisté míry!

Když se přiblíží zimní období, máme nejvyšší čas připravit na toto krušné období naše auto. Začneme povinnou, a povězme si, že rozumnou, výměnou letních pneumatik za zimní speciály. Tím zimní příprava ale nekončí. Pokud budete jezdit na hory, či pokud nedej bože nastane opravdová zima, kdy bude sníh i v nížinách a ve městech, měli bychom mít náš automobil i patřičně vybavený.
sníh na autě
To znamená, že by v kufru našeho vozu měly být připravené sněhové řetězy pro každou poháněnou nápravu. Pokud nevlastníme takzvanou čtyřkolku, je dobré vozit i nějaký ten písek nebo štěrk. Není ho třeba moc, je na vysypání stopy tak metr, dva před každé kolo. Možná se nám bude v zimě hodit lopata. Ne jen pro případ, že bychom sami zapadli, ale možná budeme potřebovat pomoci některému z méně šťastnějších řidičů. Lopata se také náramně hodí při vykopávání auta po celonočním sněžení z parkovacího místa. Dnes jsou v prodejnách pro motoristy, ale i v běžných hypermarketech k dostání skládací lopaty. Vybírejte ne podle ceny, ale podle toho jak masivně lopata vypadá. Lehounká lopatička s násadou z trubky z PVC vám bude při kalamitě k ničemu. Zlomíte ji během pár minut.
zelená dodávka

Pokud nejste vlastník supermoderního vozu, který už ani nemá klasický zámek pro klíček, bude se vám možná hodit i další nenápadný pomocníček. Tekutý rozmrazovač zámků. Nenechávejte jej však v kokpitu automobilu.

Před zimou ošetřete pryžové těsnění kolem všech dveří vhodným mastným krémem, nebo vazelínou. Zamezíte tak přimrznutí křídel dveří a usnadníte jejich otevírání i v těch nejvyšších mrazech.

Výše uvedená opatření usnadní bezpečné a pohodlné užívání automobilu. Následující opatření zamezí jeho poškozování vlivem vzniku koroze, díky průniku prosolené vlhkosti do konstrukce vozu.

Vůz před nástupem zimy důkladně vydrhneme horkou vodou. Karoserii pečlivě ošetříme voskem a dbáme na to, aby se vosková ochrana dostala co nejtěsněji k lištám a okrasným štítkům. V ideálním případě vosk veškeré tyto umělé spáry utěsní.

Velkou pečlivost věnujeme i spodku vozu. V ideálním případě svěříme vůz do péče firmy zajišťující nástřik dutin vozu antikorozním materiálem.

Pokud to vše uděláte, budete mít jistotu, že jste pro svůj vůz udělali maximum.