Design z kovu

Je opravdu hodně lidí, kteří si dávají záležet na tom, aby doma měli opravdu něco originálního a jedinečného. Jsou to takoví lidé, kteří jsou většinou umělci anebo mají hodně peněz. A samozřejmě, že tím nechci nikoho zostuzovat, že lidé v průměrné mzdě anebo nízké mzdě nemají vůbec zájem o to, aby měli něco uměleckého anebo originálního. Někdo to prostě chce, ale bohužel na to nemá peníze. A když jsou peníze, tak je většinou hodně lidí investuje nějak jinak. A já sama jsem byla překvapená, když mi můj přítel sám od sebe řekl, že by chtěl novou kovanou bránu. A když jsem přítele ptala, proč chce novou bránu k zahradě a k domu, tak on mi řekl, že tohle viděl u kamaráda.

Kované světlo.

Jeho kamarád mu doporučil umělecké kovářství v Praze. Musím uznat, že jsem byla velice překvapená, protože můj přítel vždycky byl proti tomu, abychom něco zbytečně doma opravovali anebo zlepšovali, když ještě staré věci vydrží a jsou skvělé a pěkné. Jenomže přítel mi řekl, že umělecké kovářství v Praze je velice originální a dělá opravdu perfektní zboží na zakázku. Prý udělá úplně všechno, co si člověk přeje a v takovém designu a v takovém tvaru, jak si přeje zákazník. Je logické, že když někdo dělá něco na zakázku, tak to vždycky bude odpovídat tomu, co si přeje zákazník. Že si to nebude výrobce dělat podle sebe. Samozřejmě, že někteří lidé chtějí něco udělat tak, aby to udělal právě umělec, aby to udělal podle svého rozmyslu a svého uvážení.

Dveřní dekorace.

Tohle přítel řekl, že by chtěl také. Že bychom si oba dva druhý den zajeli do uměleckého kovářství v Praze a domluvili bychom se s uměleckým kovářem, aby on sám nám navrhl nějakou krásnou designovou bránu v zahradě a k domu. Takže pan designér na kov k nám přijel a vzal si míry, přesně aby to pasovalo k nám na zahradu. Byla jsem opravdu překvapená, když do tří měsíců jsme měli opravdu krásnou a novou designovou bránou. Opravdu každý se u ní zastaví, protože my jsme na každé špičce brány měli takovou krásnou ptačí hlavu a na dvou tyčkách jsme měli krásné kované ptáčky. Vypadalo to opravdu umělecky.