Když palety, tak od zkušených odborníků


V dnešním světě přepravy figurují nejrůznější prostředky, do kterých lze zboží bezpečně uložit po dobu cesty. Ať už jde o kontejnery nebo palety, v obou případech jde o základní vybavení, bez kterého by to zkrátka nešlo. Pokud o důležitosti těchto prvků víte, určitě si dáváte záležet na tom, abyste měli k dispozici jen ty nejlepší prvky.

paleta

Zjednodušte si manipulaci, jak to jenom půjde

Výhodou těchto prvků není jenom standardizace, ale také obecné vlastnosti. Protože jde o jednoduchou dřevěnou konstrukci, která umožňuje manipulaci ze všech čtyř stran, nebudete mít jediný problém s těmito prvky manipulovat ani v malém skladu. K manipulaci se běžně používá nízkozdvižný ruční vozík tzv. „paleťák“ nebo vysokozdvižný vozík „ještěrka“. Právě tyto zmíněné manipulační prostředky najdete takřka v každém skladu, a proto je zřejmé, že čím více budete s těmito přepravními prvky pracovat, tím více ulehčíte manipulaci ostatním. Zboží je možné přepravovat velmi bezpečně i bez těchto prvků, ale když je do přepravy zahrnete, zvýšíte tak celkovou efektivitu, která je pro transport a logistiku mimořádně důležitá.

Nezanedbávejte výběr

Abyste mohli být spokojeni s produkty, které si k těmto účelům pořídíte, musíte si dát záležet na tom, co si vlastně vyberete. Proto přijde vhod kvalitní sortiment palet pro web, ve kterém najdete hned několik odlišných produktů. Ty se liší hned několika vlastnostmi:

Rozměry – standardem je rozměr 1200×800×144 mm
Maximálním možným zatížením – čím masivnější konstrukce, tím vyšší nosnost
Využitím – některé prvky jsou určené jen pro specifický typ zboží
Způsobem dalšího nakládání – existují palety vratné a jednorázové

boxy

Pečlivým výběrem těchto přepravních prostředků si můžete výrazně ulehčit manipulaci se zbožím a zrychlit tak celkový proces samotné přepravy. To oceníte nejenom vy, ale také další osoby, které budou s vaším nákladem nějakým způsobem manipulovat.