Když potřebujete rozmontovat či smontovat nábytek, požádejte o to stěhováky

Pořizujete nový nábytek a přivezou vám jej v podobě stavebnice v kartonových krabicích? Aby vám byl k užitku, budete jej muset sestavit, ale ne vždy je k tomu vhodná konstelace. Naštěstí existují služby, které mají montáž nábytku zařazenu do své pracovní činnosti, například stěhovací firmy levného stěhování v Praze.

nábytek v pokoji

Kdy volat stěhováky

Když na to zdravotně nestačíte – mnozí z nás na tom nejsou zdravotně tak dobře, že si troufnou na rozmontování obří vestavěné skříně, kde se manipuluje s velkými a těžkými deskami. Pokud máte rozmontovat komodu z ložnice, která slouží jako prádelník, pravděpodobně to zvládnete bez obtíží, ale u velkých šatních skříní či postelí to může být problém. Může vám to sebrat mnoho sil včetně těch psychických, sevře vás stres a můžete onemocnět. Pamatujte, že zdraví je vždy na prvním místě a mělo by být vaší nejvyšší prioritou v každodenním životě.

šatní ramínka na tyči

Když vám manuální práce zrovna moc nejde – pro zručné kutily je rozmontování nábytku hračka, používají k tomu různé fígle či osvědčené pracovní postupy, mají dobře vybavenou dílnu nářadím a obvykle si poradí i s některými úskalími, které při práci nastanou. Kdo ovšem není příliš manuálně zručný a nemá potřebné nářadí, pro toho může být montáž nábytku obtížným krokem. Mohou vám také scházet určité zkušenosti, bez nichž si práci komplikujete, a kdy také může dojít k poškození jednotlivých dílů.

Když si na to jednoduše netroufáte – stojí před vámi nová kuchyňská linka, kterou vám instalovala specializovaná firma, např. kuchyňské studio, přičemž nejde jen o obyčejnou, rovnou a krátkou sadu skříněk, ale o kompletní kuchyň v půdorysu tvaru písmene U, s luxusní kamennou krájecí deskou. Kuchyň byla poměrně drahá a chcete ji převézt na nové působiště. Pokud nejste zkušení řemeslníci, může se vám z této práce jednoduše zatočit hlava, stěhovací firmy si však s tímto úkolem poradí a navíc jsou pojištěné proti poškození vašeho majetku.