Větší komfort v zubařském křesle

O tom, že jde lékařská věda neustále kupředu, asi nikdo nepochybuje. Je pravda, že některé české nemocnice tuto skutečnost svým přístupem trochu znevažují, ale budeme si myslet, že jsou to ony pověstné výjimky, které pouze potvrzují pravidlo. Lékařská věda jde tedy neustále kupředu. Platí to pochopitelně i o dentální péči.

rentgen

  • Možná by se mezi námi našel ještě nějaký pamětník, který zažil prastaré zubní vrtačky, které připomínaly spíše mučící středověké nástroje.

Pokud se podíváme do dnešní moderní ordinace zubních lékařů, už nám tolik hrůzy nenahánějí. I když je mezi námi stále mnoho těch, kteří ze strachu odkládají kontrolu u svého zubního specialisty. Ale to je prostě jen zažitý strach, který si zřejmě neseme jako dědictví po našich předcích. Od nástupu rentgenu do ordinací zubních lékařů se také mnoho změnilo. A teď je tato věda opět o kousek dál. Byla vyvinuta nová technologie https://www.2kdent.cz, která je založena na využití rentgenového snímku. Je to ale vylepšené tím, že se do úst pacienta vkládá slabá flexibilní fólie. Tento citlivý materiál je po snímkování naskenován do digitální podoby.

Přínos pro všechny zúčastněné

Co nám přináší tato nová technologie?

  1. Lékařům možnost pořízení kvalitnějších snímků, a tudíž následně i zjednodušení jejich práce.
  2. Pacientům větší pohodlí při rentgenování a také větší jistotu dokonale provedeného zákroku.

zub

Přístroj, pomocí kterého se vytvářejí tyto snímky, je natolik skladný, že je možné ho mít přímo v ordinaci. Paměťové fólie, které se při rentgenování používají, jsou opětovně použitelné. Do prvotřídní kvality se načtou během několika vteřin. Pro využívání této technologie není zapotřebí mít další zvláštní přístroje nebo zařízení. Jediné, bez čeho se neobejdete, je počítačová stanice. A to v dnešní době jistě není žádný problém.