Bydlení na venkově nebo ve městě?

Bydlení na vesnici nemusí mít jen své nevýhody. Důležité je, jestli dáváme přednost anonymitě, kultuře a ruchu nebo klidu, tichu a přírodě.
Výhody bydlení na vesnici:Čerstvé a šťavnaté ovoce

  • Zásadní výhodou bydlení na venkově je určitě čistší ovzduší. Nejsou zde v takové velké míře automobilové zplodiny, které škodí našemu zdraví. I provoz není tak hustý, proto zde mohou vaše děti žít bezpečněji a vy se nemusíte bát, že je někde srazí auto. Příroda je za rohem. Velmi atraktivní je sběr hub, nebo jen tak obyčejná procházka lesem.
  • Na venkově nemůžete být anonymní. Většinou se děje to, že o vás všichni a všechno ví. Tam se totiž nic neutají. Je to také o společných aktivitách lidí, vymýšlejí různé akce jako třeba majáles, den dětí, oblíbené jsou také vánoční trhy apod. Velice snadno se hledají noví přátelé, kteří ve svízelných situacích rádi pomohou.
  • Nejoblíbenější aktivitou na vesnici jsou letní večery a s nimi spojené grilovačky. Jsou to většinou rodinné sešlosti, při kterých se hraje, pívá a tančí, aniž byste někoho rušili. Pro děti je to vhodná příležitost ke stanování a užívání se večerní zábavy.
  • Také pěstování ovoce a zeleniny je zde velkou výhodou, protože máte vždy všechno čerstvé a bio…

 Ve městě je mnoho vyžití
Výhody bydlení ve městě:

  • Dopravní dostupnost je velkou výhodou. Přítomnost MHD, taxi a autobusů zjednodušuje lidem život při cestě do práce i za zábavou. Je to ekologičtější varianta automobilové dopravy, kterou využívá mnoho lidí.
  • Pro lidi v mladším a středním věku je důležitý velký výběr kulturních akcí a nabídka sportovních aktivit. Každý si zde může vybrat co má rád a co se mu líbí. Je zde i široká škála vzdělávacích programů, které lidé také hojně využívají k doplnění svých znalostí.
  • Velkou výhodou je i větší výběr zboží v obchodech a dostupnost exotických potravin, po kterých lidé čím dál víc touží.

 
Je na každém z nás, jakou variantu bydlení si vybereme a jak budeme žít.