Letos vás plavky nepřekvapí. Dejte své tělo opět formy během pár měsíců


Plavky volají

Každý rok, když se nekompromisně blíží jaro a člověk odkládá zimní věci, ve kterých nějaké to kilo navíc není vidět, je to stejné. „Musím zhubnout.“ Tato myšlenka se prožene hlavou tisíců z nás. Protože plavky nezakryjí nic. Jenomže zima je pro přibírání na váze jako stvořená. Nejdřív to jsou Vánoce, přece musíme ochutnat všechny ty dobroty, které jsme upekli, pak přichází vyčerpání a válení se na gauči a najednou je tu březen, teploměr venku ukazuje sympatické teploty a my musíme chtě nechtě odložit kožichy. Zbývají tři až čtyři měsíce do dovolené.

letní_dovolená

Jak si během tak krátké doby dát tělo do formy?

Jděte ven

Jarní počasí úplně vybízí k dlouhým procházkám. Když trochu přidáte do kroku, určitě tím spálíte nemálo kalorií. Každý den by měl člověk ujít deset tisíc kroků, aby se cítil dobře, což není malý cíl. Pokud chodíte do práce, zkuste auto zaparkovat o něco dál od kanceláře nebo vystupte z tramvaje o dvě zastávky dál a projděte se. Uvidíte, že se brzy budete cítit lépe. Jestli vám zbývá trochu času ať už dopoledne nebo odpoledne, zpevněte své tělo posilováním. Můžete navštívit klasickou posilovnu, ale určitě si nechte poradit, co se zátěže týče, abyste nenapáchali více škody než užitku. Pokud vás trápí bolest zad, je ideální pilátes či jóga, kde se protáhnete pod odborným dohledem trenéra. A pokud nemáte času nazbyt, můžete zkusit jízdu na rotopedu či jiném stroji, který máte doma. Nejlepší bude, pokud se vrhnete do sportování s kamarádkou, sestrou či maminkou, abyste měli někoho, kdo vás přemluví, až se vám nebude chtít.

Jezte s rozumem

Samozřejmě ani každodenní sportování vám nepomůže, pokud alespoň trochu neupravíte svůj jídelníček.

vyvážená_strava

Zkuste vynechat rychlé cukry v podobě tatranek či jiných sušenek. Ano vím, že se to snadno řekne, ale hůř dodržuje. Pokud nemůžete vydržet bez nějaké té sladké tečky po obědě, kupte si zdravější verzi sušenek a dopřejte si jen jednu denně. Těšte se na ni, vyberte si, kdy si ji dáte a potom si ji řádně vychutnejte. A časem možná odbouráte i to a dáte si raději jablko či banán. Pokud nejste příznivci žvýkání salátů a mrkve, možná pro vás bude vhodná ketodieta Prodietix, která je založena na dostatečném přísunu bílkovin ve stravě a minimálním přísunu cukrů a tuku. Ať už se vydáte jakoukoliv cestou, do léta budete určitě ve formě.