Chytrá moderní domácnost

Od chytrých telefonů jsme tak poměrně rychle přešli k chytrým ledničkám, chytrým pračkám a dalšímu vybavení. Které jsou ale ty vhodné pro vaši domácnost?
interiér kuchyně

Chytrá kuchyně

Chytrá a moderní hospodyně (či hospodář) může být už v kuchyni oblažen mnoha chytrými výrobky. Je zde lednička, která vás dokáže sama upozornit, pokud něco dochází, vytvořit tak nákupní seznam a sdílet ho s vaším stejně chytrým telefonem.
V moderní kuchyni by samozřejmě neměla chybět myčka na nádobí, už jen proto, že výrazně snižuje spotřebu vody a tím šetří nejen vaši peněženku, ale i životní prostředí.
ovládání domácnosti
Po ránu si můžete pochutnat na čerstvém chlebu, který se upekl díky odloženému startu až těsně nad ránem, pokud si pořídíte domácí pekárnu. Péct chleba ale není jedinou její funkcí. Dnes takováto pekárna zvládá i třeba jenom hnětení nebo kynutí těsta- ingredience pouze nasypete do nádoby, zvolíte správný program a pekárna se o ostatní sama postará. Lze v nich také vařit marmelády, a pokud vám lepek v pečivu nedělá dobře, některé pekárny zvládají i výrobu bezlepkového pečiva.
Rádi sbíráte houby či sušíte ovoce? Na trhu je k dispozici mnoho sušiček, různé nástavce vám umožní sušit jak drobné bylinky, tak velké kusy ovoce či zeleniny. Nebo máte doma spíš masožravce? Toho jistě potěšíte domácím jerky.
V mnoha domácnostech se stala oblíbeným doplňkem rychlovarná konvice, která vám nejen ukazuje teplotu vody v konkrétním okamžiku, ale lze si na ní i požadovanou teplotu nastavit. Každý správný milovník čaje totiž ví, že na zalití zeleného čaje je třeba voda o jiné teplotě, než na čaj černý, nebo na kávu.

Chytrý úklid

Doslova boom zažívají robotické vysavače. Nutno poznamenat, že jejich kvalita se liší. Zatímco některé vysavače v pořádku vysají i ta nejskrytější místa, další s klidným bzučením spáchají při nejbližší příležitosti harakiri pádem ze schodů. Je proto důležité při výběru tohoto stroje sledovat recenze dalších uživatelů, kteří daný přístroj mají, zvláště, co se týče porovnání slibů výrobce a skutečnosti. Je také důležité počítat s tím, že opravdu dobrý stroj nebude nejlevnější.
Pokud máte v bytě málo místa, starosti s věšením prádla vám jistě usnadní pračka se sušičkou v jednom. Ano, doba, kterou jedna dávka prádla v takovéto pračce stráví, se tím prodlužuje, na druhou stranu z ní vytáhnete suché a voňavé prádlo, které stačí již pouze složit a uklidit. Je zajímavostí, že i takovouto pračku se sušičkou lze kontrolovat přes váš chytrý telefon.
pračka u sušičky

Borec na konec

Na konec jsem si nechala jeden drobný, až nenápadný doplněk do kuchyně. Jedná se o „očichávač“ masa. Lze ho použít jak na maso nebalené, tak balené v ochranné atmosféře . Měří množství určitých plynů a látek v okolí masa, díky čemuž dokáže určit, jestli je maso opravdu čerstvé, nebo by už zasloužilo být zlikvidováno. Tento doplněk se sice může zdát v porovnání se svojí velikostí drahý, ale zvlášť, pokud máte malé děti, tak může být k nezaplacení…