Dovolená v Andalusii


Španělsko je oblíbenou destinací pro letní dovolené i prodloužené víkendy. Kromě krásných pláží na pobřeží Středozemního moře i Atlantického oceánu, nabízí mnoho míst protkaných historií a architektonickými skvosty. Španělsko je rozděleno do několika autonomních oblastní, Andalusie je jednou z nich. Rozkládá se na jihu země a v létě se řadí k nejteplejším lokacím v celé Evropě.

granada alhambra 

Jaké města si nemůžete nechat ujít?

 

Granada

Překrásná Granada je proslulá především díky světoznámému skvostu nesoucí jméno La Alhambra, které pochází z arabštiny. Památka návštěvníkům zprostředkovává dech beroucí výhled na celé město díky své strategické poloze. Ve 13. století byla stavba královskou residencí a od té doby jenom vzkvétá. Počet návštěvníků Alhambry za den je omezen a rozhodně se vyplatí koupit si vstupenky on-line na příslušný časový slot.
město na kopci

Almería

Památkou, kterou nemůžete v Almeríi minout je Alcazaba, kde se mimo jiné natáčely některé scény z HBO seriálu Hra o trůny. Jedná se o jednu z největších citadel postavených Araby ve Španělsku. Ani tady nechybí městské písečná pláž.

Malaga


·         Malaga je jedním z nejstarších měst na světě. Architektura zde je kombinací fénického, románského, arabského i křesťanského vlivu. Je rodným městem malíře a sochaře Pabla Picassa a herce Antonia Banderase. Za návštěvu stojí Castillo de Gibralfaro s nádherným výhledem na celé město, katedrála postavená v renesančním stylu a samozřejmě i zde najdete širokou písečnou pláž.


·         Pokud se v Malaze rozhodnete strávit více dní, určitě si své večery zpříjemněte v tamních tavernách. Na calle Caldería jich najdete mnoho. Za vyzkoušení stojí 77 Café Copas, kde podávají výbornou paellu (tradiční španělský rýžový pokrm) i Taberna Mijana, kde se specializují na španělské tapas.

Córdoba

Menší městečko s impozantní katedrálou, která je zároveň i mešitou. Dominuje jí 856 sloupů z mramoru a onyxu.
člun La nina

Na jakých plážích relaxovat?

 

Andalusie není jen o památkách i historii. Je také ideálním místem pro poklidnou dovolenou strávenou na pláži.

·         Playa de los Muertos s průzračnou vodou je překrásná.

Playa de los Genoveses je součástí přírodní rezervace a lemovaná kaktusy a eukalypty.