Netrapme se, ale zkusme pro sebe jen tak něco udělat

To, kde a jak pracujeme, způsob trávení volného času, sociální vztahy s okolím, stravování, bydlení, zkrátka všechno to, jak žijeme je náš životní styl. Nahlédněme na něj zvenčí a zkusme si říct, zda nám vše opravdu funguje podle našich představ? Co můžeme udělat pro své zdraví a pohodu, abychom se cítili opravdu spokojeně? Kolikrát už jsme chtěli změnit svůj život k lepšímu a zase nám to nevyšlo. Možná vše ztroskotalo na tom, že jsme chtěli všechno a hned. Stačí krůček po krůčku a s úsměvem, vše bude mnohem snadnější.
Pokud máte silně vyvinutou slabou vůli, stejně jako já, vaše předsevzetí o lepším životě již mnohokrát vzala za své. Výsledky totiž nikdy nepřicházejí tak rychle, jak bychom chtěli a očekávali, ale pozvolna a pomaloučku.


Pro začátek stačí malá změna________________________________________________________________

Místo auta k převozu do práce vsedněte třeba na kolo nebo jděte pěšky, protáhnete tak své tělo a dobrá nálada na sebe nenechá dlouho čekat.  Alespoň dvakrát v týdnu – to pro začátek bude stačit. Pravidelný pohyb jistě na vaší postavě zanechá viditelné výsledky.
Když chcete začít z jiného konce, zkuste místo vánočky s marmeládou a kakaem, posnídat kupříkladu jogurt s trochou cereálií či ovocný koktejl. Pokud se zdravé snídaně stanou postupně vaším pravidlem, budete se cítit lehčí a vaše tělo vám velmi poděkuje.


Při cvičení nemusíte „trpět jako kůň“_______________________________________________________

Vaše pravidelné večerní „televizní brambůrky či oříšky“ odložte pěkně stranou a jděte na svižnou procházku po okolí. Máte-li rádi příjemnou hudbu, stačí si ji namíchat do sluchátek a hned se vám půjde lépe. Dobrá nálada na sebe nenechá dlouho čekat.
Jestliže neholdujete samotě, domluvte se s kamarádkami či známými na lehký večerní jogging nebo rovnou navštivte lekci jógy, pilates či kruhového tréninku. Pro pány třeba spinning nebo posilovna, cokoliv, důležité je vůbec začít. Cvičte podle svých možností a rozhodně z počátku nepřepínejte síly. Pravidelné cvičení snižuje krevní talk, posiluje svaly včetně toho srdečního, snižuje cholesterol, zlepšuje náladu pomocí hormonů endorfinů, zkrátka prodlužuje a zkvalitňuje život.


Je to jednoduché________________________________________________________________________________

*      Méně jezte a vybírejte si, co jíte, zdravých a chutných potravin je na trhu spousta.
*      Více se hýbejte, nemusíte rovnou cvičit, stačí procházka, práce na zahrádce či venčení pejska
*      Sladké nápoje nahraďte čistou vodou. Alkohol jen střídmě a kouření pokud možno vynechte
*      Nešiďte spánek, pravidelně odpočívejte a relaxujte, třeba při knížce nebo pěkné hudbě
*      Buďte veselí a optimističtí, nebraňte se smíchu, dobrá nálada a vyrovnaná psychika jsou základem k pevnému zdraví.
*      Buďte trpěliví, nic nejde hned.
Není třeba dělat žádné drastické změny ve vašem dosavadním životě. Zkuste se pozvolna začít řídit uvedenými radami a uvidíte, že každá malá změna, kterou na sobě v průběhu času pocítíte, vám bude velikou odměnou.