Kam na letní festivaly

Už vás nebaví dlouhé fronty na pivo, přecpaná stanová městečka a předražené jídlo a pití? Nebo chcete vyrazit třeba s dětmi a nechcete je v jednom kuse hlídat, jen aby se v davu neztratily? Zvolte některý z menších festiválků. Pokud jste připraveni poslechnout si i něco nového a nejde vám jen o naše populární hvězdičky, nabízím pár tipů.
dívky od barev
·         Ponava fest – dvoudenní festival v srdci Brna, v nádherném prostředí parku v Lužánkách. Výkvět brněnské alternativy, vstupné dobrovolné.  Třetí víkend v květnu.
·         Krákor – opět Brno, ale tentokrát okrajová část Ostopovice. Chatařský ráj a lesy i louky. Stanování na několika enších lukách, v centru dění i úplně v klidu. Dva dny doslova nabité plejádou malých českých a slovenských kapel různého zaměření. Směšně nízké ceny vstupného, jídla a piva. A vše chutné a kvalitní. 15 – 16. 6. 2018
·         Miš Maš – pro náročnější posluchače každopádně dibrá volba. Nářez ve stodole, alternativa ve stanu. Dokonce tu hrává i cimbál. Odehrává se na okraji Bojkovic. Festival je vegetariánský, ale do hospody Vagón je to hezká procházka, nabídka pestrá, ceny mírné. 22 – 23.6. 2018
·         Začátek léta u Skaláka – původně Magorovo Vydří, nyní vítání léta v krásném údolí poblíž Meziříčka u Jihlavy. V neskutečně citlivě zrekonstruovaném areálu probíhají výstavy, divadla, a všude přítomný underground. Bez vstupnėho. Kapely jsou zde velice různorodé, z luhů moravských, českých i zahraničí. Táboří se na louce u potoka. Když rostou houby, je tu les plný hříbků a rybníky kam jen vykročíš. Okolo 5.6, trvá pak přes víkend.

  • Wůdštok – maličký, velice přátelský jihomoravský festival,  původně pořádaný v Nenkovicích, nyní potulný. Druhý víkend červencový.
  • Beseda u bigbítu – Tasov. Tento festiválek nám za poslední léta trochu narostl. Můžete zde však zhlédnout velice zajímavé kapely, soutěž písničkářů, divadla i workshopy. Stále ještě patří k těm menším a příjemným. Stanové městečko je nacpané k prasknutí, potok nedaleko.

povídání s kávou
A kam na konec léta?

  • Přece Konec léta u Skaláka. Tentokrát v brněnské režii, mnohem klidnější varianta s kapelami z moravských luhů a hájů.

Takže, začněte snít a plánovat, třeba se u toho zahřejete. Pokud u některé akce není termín a zaujala vás, ohlídejte si ji. Stojí to zato.