Posviťme si levně

Kdo by chtěl zbytečně platit? Asi nikdo z nás. A tak je jen na nás, co budeme ve své domácnosti hlídat, abychom neplatili pro nic za nic. Asi neuděláme chybu, když začneme osvětlením. Je dobré si ve svém rozpočtu dobře prohlédnout, kolik vlastně prosvítíme. Každá lampa či lustr potřebuje ke své funkci žárovku. A zde je ten hřebík, kterému bychom měli uhodit na hlavičku.
moderní žárovka
Není žárovka jako žárovka

Vhodné je nejprve se seznámit s popisem jednotlivých druhů žárovek. Popisy nás budou informovat o životnosti, síle osvětlení a také o úspoře energie, které nám ten který druh žárovky nabízí. Měli bychom poslouchat i stanovisko odborníka, který nám poradí, jak silné osvětlení je do které části bytu vhodné. Často nacházíme byty zařízené tak, že některé prostory bydlení jsou světelně předimenzovány a vlastně v nich svítíme zbytečně. Dnešní novodobé žárovky dovedou doslova zázraky. Uveďme například led žárovku e27. Dokáže zázraky, nejen, že má minimální spotřebu energie, ale má i dlouholetou životnost a dobře svítí.Dnešní sortiment žárovek naprosto dostačujícím způsobem, jejich světlo bývá různě zabarvené, takže si každý může vybrat takové, jaké je mu příjemné. Od teplého odstínu až po studené světlo. Záleží jen na požadavcích zákazníka.
lampička a žárovky
Uvažujme chytře

Co je nejdůležitější, na účtu pak poznáme, čím svítíme. Led žárovky totiž výrazně spoří odebranou elektřinu. Pořizovací cena je sympatická a i když je poněkud vyšší než za běžné žárovky, náklady se nám velice rychle vrátí právě ve formě úspory elektřiny. Proto je důležité, abychom při nastavování svých domácích výdajů uvažovali moderně a informovaně. Je vhodné si pročíst reklamní letáčky, brožurky, které nás poinformují o výhodách nebo i nevýhodách moderních žárovek. Není od věci dojít si do podniků poskytujících elektřinu a tam si o všem podiskutovat. Dnes už jsou úsporné žárovky nabízeny i formou pronájmu, což může pomoci zejména mladým rodinám před většími náhlými výdaji. Pokud taková žárovka přestane fungovat, poskytovatel poskytne žárovku v rámci nájmu novou.