Budapešť překvapí svou dostupností

Česká republika je poměrně zajímavým místem, když se chcete někam vydat. Můžete jet do Německa, Polska, Slovenska nebo Rakouska, a vždy najdete nějaké krásné místo, kde vám bude skvěle. Když však chcete poznat méně tradiční místa, kam se vydat, pak byste neměli vynechat Maďarsko a to konkrétně Budapešť. Tohle město je kouzelné ve všech ohledech a českého turistu nadchne především svou dostupností. Je to totiž naprosto něco jiného než Praha, avšak co je na tomto městě skvělé, jsou ty ceny. Ty totiž nejsou nikterak vyšší než právě v České republice, a proto se Maďarsko stává stále častějším cílem nejenom českých turistů.

řetězový most

Jaké můžete mít důvody pro cestu do Budapešti?

  1. Rybářská bašta = Kouzelné místo nedaleko Budinského hradu, které je takřka tou nejkrásnější budovou, kterou můžete v tomto krásném městě najít.
  2. Országház = Neboli Státní dům je typická stavba, která, dalo by se říct, charakterizuje celou Budapešť. Je to také budova parlamentu Maďarska.
  3. Budínský hrad = Další z krásných staveb v Budapešti, která překvapí svou vysokou polohou a tedy krásným výhledem na celé město.
  4. Bazilika svatého Štěpána = Tato stavba překvapí především svou velikostí, stejně jako krásným výhledem z věže, která je veřejnosti přístupná.
  5. Gellértova hora = Vrchol tyčící se nad samotnou Budapešti, v blízkosti řeky Dunaj, kde budete mít celé město jako na dlani

maďarský parlament po setmění
Ať už se rozhodnete navštívit pouze těchto pět míst nebo budete chtít objevit i méně známé turistické cíle tohoto města, nezapomeňte na to, že jedním z důvodů, proč byste měli do Maďarska a to konkrétně do Budapešti jet je i jídlo. To je zde naprosto úžasné, a věřte tomu, že si jej zamilujete i vy, a to obzvláště tehdy přijedete-li sem na tradiční vánoční trhy. Budapešť je však nádherné, dostupné a líbezné město, které můžete navštívit v kteroukoliv roční dobu, neboť vždy nabídne něco trochu jiného, ale pořád stále krásného.