5 základních tipů péče o pleť pro muže

Naučte se udržovat tyto tipy, které přirozeně zabrání vráskám, mastné pleti a nečistotám. Mezi základní rozdíly mezi mužskou a ženskou pokožkou patří hustota kolagenu, textura a hydratace, což je také důvod, proč jsou výrobky péče o pleť mužů vyráběny odlišně.
černoch ve vodě
Čištění obličeje dvakrát denně
Přírodní čisticí prostředky fungují nejlépe a tvoří velmi důležitou součást každodenní péče o pleť. Mužská kůže je mnohem silnější než ta ženská, a to kvůli vysokým hladinám testosteronu. Obvykle mají zvýšenou produkci oleje a následně i více kožních problémů. Je tedy důležité, abyste si dvakrát denně umyli obličej čistým přírodním čisticím prostředkem, který vyvažuje produkci oleje a čistí do hloubky.
 štětka na holení
Hydratujte a naplňte svou pleť antioxidanty
Denní hydratační krém pomáhá hydratovat pokožku a dodává ji okamžitou hydrataci. Ujistěte se, že je krém bohatý na antioxidanty, které pomáhají chránit před volnými radikály a před poškozením životního prostředí. Vyzkoušejte aktivní rostlinné složky jako je například aloe vera, které funguje přirozeně tak, že hydratuje Vaši pokožku, chrání před škodlivinami, účinky UVA a UVB paprsků a udržuje vlhkost kůže.
 
Zaměřte se na oblast kolem očí
Kůže kolem očí je tenčí a jemnější než zbytek obličeje. Je tedy náchylná k vráskám, opuchlinám a tmavým kruhům. Udržováním pokožky kolem očí hydratované Vám pomůže snížit otoky a minimalizovat výskyt vrásek. Přirozené oční sérum napomáhá k dosažení tohoto cíle, chrání a zklidňuje jemnou oční oblast a zároveň ji zpevňuje.
 
Exfoliace
Zbavujte se mrtvých buněk kůže přirozeným peelingovým čištěním. Muži by měli chodit na hloubkové exfoliace jednou týdně. Ideální je tak navštívit mužský salon, který provede profesionální čištění. Přírodního lesku lze dosáhnout pouze tehdy, když odstraníte starší odumřelé kožní buňky a vyživujete ty mladší.
 
Používejte denně opalovací krém
Nikdy jej nezapomeňte použít. Jednou z nejčastějších příčin vrásek a předčasného stárnutí je vystavení slunečnímu záření. Použití denního opalovacího krému významně pomáhá Vaší pleti v boji proti stárnutí a také sníží riziko poškození kůže způsobené UV zářením.