Pojmy při výběru telefonu

Jestli si chcete vybrat pro Vás vhodný telefon, měli byste znát základní pojmy při popisování vlastností mobilů. Podíváme se na výčet některých informacích, a jak si vybrat pro Vás či někoho jiného v případě dárku, mobil.
mapa pod mobilem
Začneme operačním systémem, na trhu se nachází dva hlavní, a to iOS nebo Android, na internetu jsou nekonečné dohady, který je lepší, ale každý má na to svůj názor, a každému vyhovuje něco jiného, takže nám nezbývá nic jiného než si názor vytvořit sami.
Když máte u mobilu napsáno možnost vnitřní karty, znamená to, že můžete třeba ze starého mobilu vyndat pamětní kartu, a dát do nového, při čemž neztratíte svoje data. Toto se dá dělat například u androidu, ale jestli přecházíte z androidu na iOS, tak oni tuto funkci nenabízejí, a svou kartu tam nedáte.
obrazovka smartphonu
Výše paměti RAM, označuje, kolik věcí Váš mobil bude stíhat naráz dělat, kolik můžete mít spuštěných aplikací, aby se nesekal atd. Takže čím větší RAM, tím lépe.
Značka MAp znamená „ampérhodina“. Je to jednotka, v které se určuje výdrž baterie. Výdrž baterky v mobilu také ovlivňuje faktor, jak velký mobil máte, jelikož čím větší obrazovka, tím větší spotřeba. Takže u tohoto čísla platí, že čím větší tím lepší stejně jako u paměti RAM.
Funkce Dual SIM znamená, že v telefonu můžete mít 2 SIM karty, což ocení různě vytížení lidé ohledně práce, a nemusí mít díky toho dva telefony.
Zkratka LTE nebo také uváděna jako 4G, je označení, jak rychle mobil může stahovat a odesílat data, u LTE je to právě 225 Mb/s při stahování, a 50 Mb/s při odesílání.
Dost široké využití skrývá značka NFC, což je technologie, která umožňuje bezdrátovou komunikaci dvou zařízení, nejčastěji se tak můžeme setkat například u použití telefonu jako bezkontaktní peněženky.
Mobily také disponují funkcemi jako je Bluetooth, GPS, Wi-Fi, ale to si myslíme že už zná každý, který už někdy telefon vlastnil.