Liverpool

Ten, kdo sleduje zahraniční fotbal, jistě zná klub s názvem Liverpool. Ten navíc v nedávné době předvedl něco naprosto úžasného. Něco, čemu se začalo říkat Liverpoolský zázrak. Ono se také není čemu divit, jelikož po porážce v úvodním semifinále ligy, která skončila s výsledkem 0:3, se nevzdali a i v sestavě, která byla oslabená, porazili fotbalisty Barcelony 4:0. Díky tomu si zahrají v rozhodujícím duelu o prvenství. Po dvou brankách střelili Divock Origi a Georginio Wijnaldum.

boty na fotbal

Barcelona znovu neuhájila tříbrankový náskok. Podobným způsobem ji v minulém roce vyřadil AS Řím.

Na samém začátku se Liverpoolu moc šancí na výhru nedávalo a to zvlášť, když musel odejít Salaha a Firmina kvůli zranění.

Příležitosti se ale chopili jiní. Navíc ti, od kterých se to vůbec nečekalo. Origi dál gól poprvé ve své kariéře a výhru pečetil takovým zásahem, že svůj tým poslal do vedení. Druhý hrdina se na hřišti objevil po přestávce a stal se tak prvním, kdo se trefil dvakrát v této soutěži jako střídající hráč proti Barceloně.

Duel byl rozhodně vyrovnaný. Mohli jsme si všimnout, že akce střídala akci. Hodně jsme mohli vidět Messiho, jehož šanci vychytal Alisson. O nadbytečné kličce Messiho ani nemluvě.
bílé kopačky

Náhradník prostě a jednoduše dvěma góly celek zmrazil. Liverpoolští jen zářili. To se ale nedalo říct o Barceloně, která začala být všude pozdě.

Poslední, tedy čtvrtá branka, dokonale dokumentovala dění ve druhé půli.

Rozhodně se tedy není čemu divit, že bude mít Liverpool šanci na finálový reparát. V minulém roce podlehl Realu Madrid. Tentokrát si ale zahraje s Ajax Amsterdamem. Odveta bude rozhodně znát.

Proto byste i vy u televizních obrazovek měli sledovat a fandit tomu, kdo si podle vás výhru zaslouží nejvíce. Určitě se bude na co dívat. Nenechejte si tuto šanci utéct. Mohli byste toho poté litovat.

Fotbalu zdar!