Na samotě u lesa

Jsme svobodní lidé a každý z nás se může rozhodnout, kde chce žít. Realita je však trochu jiná. K městům nás váže naše práce, mnohdy i rodiče a celkově rodina, přátele a především pohodlný život. Ve městě je totiž všechno kousek. Ale tato výhoda je bohužel vykoupena minimem soukromí, maličkými byty – králíkárnami, které poskytují naprosto minimální prostor pro rodinu. Spousta z nás touží po bydlení v lůně přírody, někde, kde nás nebudou obtěžovat sousedi, někde, kde nejezdí pod okny tisíce aut, někde, kde se nemusíme bát žít si dle svého. Jaké jsou výhody a nevýhody bydlení na samotě a s čím počítat?

dům u rybníku

Především počítejte s tím, že je to všude daleko. Budete s největší pravděpodobností potřebovat aspoň jedno auto. Neexistuje skočit si večer do obchodu třeba pro pečivo, musíte tedy dopředu myslet na to, co budete potřebovat a nakupovat více věcí zaráz, což by měl ale dělat každý z nás. Další nevýhodou odlehlého bydliště může být nedostatek pracovních příležitostí, pokud nemáte možnost pracovat v místě daného bydliště či z domova, budete nejspíše dojíždět poměrně daleko, což ale v dnešní době automobilů není zas takový problém. Děti do školy budete možná také muset vozit, škola sice může být v přilehlé vesnici ale nejen že může být daleko, ale tyto menší vesnice navíc mívají pouze školy s prvním stupněm. Ve větších vesnicích se pak nachází větší spádové školy.
dům v přírodě

Pokud vás nevýhody bydlení na samotě neodradily, pak se můžeme s radostí vrhnout na výhody. Výhodou je, že vám za zdí nebudou sousedi odposlouchávat, co zrovna děláte, nikdo na vás nebude bušit, když budete zrovna v sobotu v devět ráno vysávat, sociální kontakty můžete omezit pouze na ty, s kým se potkávat chcete. Další výhodou je, že oproti bydlení ve městě je na vesnici celkově lepší ovzduší (a bude ještě lépe). V přírodě se také člověku celkově lépe žije, jsme totiž tvorové milující zelenou barvu, která uklidňuje. Pokud jste ve městě nervózní a nevyhovuje vám rychlý městský život se spoustou lidí, pak je nějaký domek na samotě u lesa určený přímo pro vás!