Nutné informace

Víte vůbec co znamená ISO 27001? Pokud tohle nevíte, tak se podívejte na webovou stránku gradeogroup.cz, kde se dozvíte více informací. Bezpečnost informací znamená systém managementu bezpečnosti informací, dále jenom ISMS, které opravdu specifikují na normy řady. Normy obsahují model rozvoje bezpečnosti informací. A to pomocí tří aspektů. Jako například třeba skvělá důvěrnost informací, které vám zajistí oprávněnost přístupu anebo zajistí včasnosti a dostupnosti. Myslím si, že zákazníci potřebují taky deklarovat datovou bezpečnost. A podle mého názoru je tohle opravdu kvalitní a vyplatí se to, protože alespoň člověk takhle ví, na čem je.

Musíte dbát na kvalitu informací.

A já, když jsem tohle četla, byla jsem opravdu hodně překvapená, protože mě zarazilo to, jak je to velice složité a náročné. Protože jsem se raději přítele zeptala, který se v tomhle dokonale vyzná, aby mi tohle dopodrobna vysvětlil. A přítel mi řekl, že je lepší to znát, pokud se pohybujete v okolí obchodu. Myslím si, že každý podnikatel nebo obchodník mi tohle měl znát a věřit, že kdyby se tohle naučil perfektně, tak mu to jistě pomůže i v dalším rozhodování anebo obchodování. Já tedy rozhodně patřím k těm lidem, kteří dbají na poctivost a na kvalitu, takže raději se budu učit o něco déle, než aby do něčeho vlítla po hlavě.

Podmínky jsou jasně dané.

Opravdu nemám ráda takové lidi, kteří si myslí, že všechno něco nějak dopadne, proto raději dbám na bezpečnost a taky na informace, které je opravdu lepší udržovat v tajnosti, aby neunikly veřejně nějaké citlivé informace. A vy byste si dali záležet na ISO IEC 27001 Gradegroup? Myslím, že opravdu mnoho lidí by si na tomu dalo záležet, protože potom opravdu mohou předejít různým nesrovnalostem, kterých by taky potom mohli litovat. Já raději se budu držet vzadu a jen potají všechno sledovat, než abych se pouštěla do něčeho, čemu bych nerozuměla.