Péče o pacienty s Alzheimerovou chorobou je náročná

Alzheimerova choroba je velmi závažné degenerativní onemocnění, které dokáže život skutečně zkomplikovat. Právě z toho důvodu je dobré tyto pacienty směřovat do specializovaných domů, kde o ně může být kvalitní pečováno. Usnadní to život jak rodině, tak i samotnému pacientovi, který bude mít vše, co potřebuje.

matka s dcerou

Co vše může domov pro pacienty s Alzheimerovou chorobou poskytnout?

  • Lékařská péče – kvalitní a potřebná lékařská péče je samozřejmostí. K dispozici je totiž moderní a skvěle vybavená ordinace, ve které budou řešeny všechny komplikace. Kromě ambulantních specialistů jsou samozřejmostí často velmi potřebné služby fyzioterapeuta.
  • Špičkový a empatický personál – je schopen se vcítit do situace klienta, berou je jako svou vlastní rodinu, a podle toho péče také vypadá. Právě díky vstřícnému a profesionálnímu personálu se tu budou klienti cítit jako doma.
  • Zdravé stravování – každému klientovi bude zajištěno pět výživných a plnohodnotných jídel denně, které podpoří jejich fyzický stav i psychickou pohodu. Vaření je realizování výhradně z čerstvých a chutných surovin s výbornými výživnými vlastnostmi.
  • Ubytování na jedničku – ubytování je realizováno v moderně vybavených jednolůžkových nebo dvojlůžkových pokojích, které jsou kompletně vybaveny. Vlastní sociální zařízení je samozřejmostí.

demence

Travte čas se svými milovanými

Nemusíte se bát, že když se rozhodnete dopřát své mamince nebo babičce kvalitní ústavní péči, tak že přijdete o vzájemný kontakt. V žádném případě, domov Alzheimer vás bude o zdravotním stavu pravidelně informovat. Pro co nejlepší léčební účinek je dobré, abyste prováděli pravidelné návštěvy. Ty vám samozřejmě budou umožněny kdykoliv budete chtít, nemluvě o tom, že si můžete vybrat z celé řádky volnočasových aktivit, které spolu budete moci provozovat. Užívejte si vzájemné chvíle i přes tuto náročnou nemoc, díky kvalitní péči to bude možné.