Ubytování v Českých Budějovicích vás zve ke krásným vyhlídkám

Máte doma dalekohled? Pokud ne, a chystáte se na dovolenou do Jižních Čech, s ubytováním v Českých Budějovicích a okolí, mohl by se vám hodit. Budete tu totiž mít báječnou příležitost pozorovat malebnou krajinu z dalekých rozhledů a za nimi bychom se mohli společně nyní vypravit.

Třísov – nenápadná a dalo by se říci, že snad i zapomenutá vesnička nedaleko Vltavy byla však kdysi dávno významným sídlem Keltů. Jsou tu k vidění pozůstatky po zaniklém keltském oppidu, ale co je podstatné, je odtud překrásný výhled do krajiny, jaký směle konkuruje některým rozhlednám. Musíte se však vypravit k místnímu koupališti Nad Vsí.

Kleť - nejvyšší hora Blanského lesa

Nejvyšší hora Blanského lesa – jmenuje se Kleť a neměli byste si jej nechat ujít. Můžete se tam vypravit na kole, anebo vyjet sedačkovou lanovkou z Krásetína, případně si ten kopec vyšlápnout pěšky. Výhled z rozhlednové terasy však stojí za to. Dohlédnete odtud až k okraji Českých Budějovic a k zámku Hluboká nad Vltavou.

Dubičné – jihovýchodně od této obce se nachází Dlouhý vrch, který je mimo jiné výchozím bodem pro paragliding. Od třicátých do padesátých let minulého století tu bylo v provozu tzv „svahové letiště“ pro bezmotorové kluzáky, a máte-li rádi daleké panoramatické výhledy, nenechte si Dlouhý vrch ujít.

pohled na Český Krumlov

Český Krumlov – vlakové nádraží v Českém Krumlově může být dalším místem, odkud si užijete krásných výhledů, a kde zaměstnáte váš dalekohled. Když se vydáte třídou Míru dolů k zámku, směrem k ulici Serpentina, můžete jej odtud pozorovat, jako na dlani. A pokud milujete Český Krumlov, krásný pohled na město je také z opačné strany, z Křížové hory.

Vodní nádrž Římov – váš dalekohled nemusí zahálet ani zde, v okolí města Velešín. Je zde několik zajímavých vyhlídkových míst v okolí řeky Malše a možná, že vám tu krajina učaruje stejně, jako nám a budete se chtít na Českobudějovicko vracet častěji.