Výkopové práce v Praze

Linka metra D, tunel Blanka, opravy kanalizací i další výkopové práce v Praze jsou důvodem, proč je průjezd městem často obtížný. Především řidiči osobních aut mají problém dostat se ke svému cíli, ale i autobusy https://pid.cz/jizdni-rady-podle-linek/autobusy-mestske/ často musí volit objížďky, které jim v konečném důsledku prakticky znemožňují dodržet jízdní řád.

bagr na odklízení sutin po výkopu

Je tedy potřeba se zeptat: jsou všechny tyto práce skutečně nutné? A pokud ano, je nutné provádět je současně? Odpověď na tuto otázku není jednoduchá. Faktem je, že například kanalizace nebyla modernizována opravdu dlouhou dobu, není tedy divu, že jsou zde často problémy. Pokud by se nevyřešily, mohlo by to vést k podobné situaci, jako před několika lety v Dejvicích, kdy se do pitné vody dostaly bakterie.

Rozšiřování linek a stanic metra zase usnadní dopravu občanům. Koneckonců, metro je nejvyužívanější prostředek hromadné dopravy po Praze. Je pravda, že je mohou nahradit tramvaje, ale například pro turisty je orientace v metru pohodlnější.

Pokud jde o různé opravy silnic, zde je situace poněkud horší. Ano, některé z oněch silnic opravdu potřebují opravu, na druhou stranu jsou i takové, které by ještě vydržely. A opravené cesty jsou někdy dokonce v horším stavu, než předtím.

rypadlo provádějící výkopové práce

Diskutovat by se také dalo o rozvržení termínů oprav. Jistě, nejlepší počasí pro tyto práce je na jaře a na podzim, avšak je skutečně nutné opravovat několik silnic vedoucích ke stejnému cíli? Nebo opravovat tak, že řidič musí dělat několikakilometrovou objížďku?

Každopádně je fakt, že většina těchto správek a budování je nutná. To, jak jsou prováděny (příkladem může být známý tunel Blanka) už je věcí jinou. Hlavním cílem je však zlepšit život občanů i návštěvníků města.

Výkopové práce však nemusí být pouze v režii města. I soukromá osoba může potřebovat například vykopat studnu nebo opravit kanalizaci na svém pozemku. V tom případě jsou zde různé firmy, v Praze například https://servisvirivychvan.cz/sluzby/vykopove-prace/, kde si můžete objednat, pokud budete potřebovat i vy.

Celkově se tedy dá říci, že ačkoliv nám to může někdy komplikovat život, ve svém důsledku má většina těchto správek v konečném důsledku pozitivní efekt. A o to jde především.