Bazén si žádá chemii

Je-li něco pravidlem, je to v případě bazénu to, že tento musí být napuštěn čistou a nezávadnou vodou. Protože jenom v takovém případě si ho mohou koupající se jak se patří užít. Je-li v něm cokoliv jiné, kalnou vodou počínaje a učiněnou močůvkou konče, neoplývá nikdo touhou do něj vstoupit a takový bazén se pak stává zbytečností, ne-li přímo přítěží.

děvče v bazénu

Ovšem mýlí se ten, kdo si myslí, že stačí napustit do oné nádrže čistou vodu a taková už tam zůstane v nezměněném stavu. Opak je totiž pravdou. I když je ona tekutina zprvu průzračná, je jen otázkou času, kdy do ní něco z okolí napadá, kdy tam něco zanese vítr a klidně i ti koupající se na svých tělech. A to tam napadané http://www.mzp.cz/ris/ekodisk-new.nsf/1a76d1df1a0e29f0c1256e2800520b9d/ae4c0321ca9f143dc1257092006fb3db/%24FILE/str.%2520117-128.pdf se dříve či později začne rozkládat, k tomu se přidají různé mikroorganismy a je zle.

Jestliže se snad ještě dá ručně bojovat proti větším nečistotám, na drobnější špínu a zejména mikroorganismy je člověk krátký. Baktérie či řasy jako takové ani nevidíme, natož abychom proti nim byli schopni něco podniknout.
velký bazén

Na ty zabírá jedině chemie.

Chemických přípravků, které pomáhají udržovat bazénovou vodu v čistotě, je celá řada. Jedny jsou založeny na tom a jiné na onom principu, jedny obsahují tu a druhé onu účinnou látku, a podle svých vlastností také zabírají na to či ono. A člověk aby byl učiněným chemikem, aby to všechno ideálně zkombinoval.

Anebo také žádným velkým chemikem být nemusí. Pokud se v otázce chemie omezí na tablety do bazénu multi tablety 5v1, v nichž už to za něj optimálně smíchal sám výrobce.

Je to právě tento přípravek, jenž dělá z bazénové vody za všech okolností hygienicky nezávadnou tekutinu nedráždící pokožku. Jenž reguluje její kyselost, stabilizuje ji a chlórem ničí vše, co v ní žije, ač by to v ní žít nemělo, co vločkuje drobnou nečistotu a eliminuje i řasy. A jenž se také více než jednoduše používá.

Což z něj činí to, co byste měli mít i vy. Pochopitelně máte-li vlastní bazén.