Kupte do bazénu top správné vybavení

Kdo se chce koupat ve vlastním bazénu, měl by v první řadě myslet na bezpečnost. Tentokrát tím ale není myšlena bezpečnost před případným poraněním, ale před bakteriemi, které mohou být často i velice nepříjemné.
Plavání v bazénu
Tyto bakterie a další mikroskopičtí nevítaní návštěvníci se ve venkovních stojatých vodách čile množí a v případě, že s nimi přijde člověk do přímého kontaktu, může se nakazit mnoha chorobami nebo mít alespoň zažívací potíže. Abyste těmto nepříjemnost předešli, měli byste se starat o čistotu vaší bazénové vody. K tomu však budete potřebovat to správné vybavení, respektive chemické přípravky.

Velký bazén

1.      Vysavač – vysavač se dá pořídit nejen k úklidu bytu, ale rovněž i k úklidu bazénu. Bazénové modely jsou určeny k odstraňování usazenin ze dna, respektive ze stěn. Samotné usazeniny se na první pohled nemusí jevit vůbec jako nebezpečné, ale opak je pravdou. Nejenže mohou škodit bazénovému zařízení, ale zároveň se na nich generují nežádoucí bakterie. Vysavače se prodávají ve třech základních verzích – ruční, poloautomatické a automatické. Menší vodní ploch zvládne vyčistit i automatický, respektive poloautomatický vysavač, ale pokud máte velký bazén, sáhněte po automatu. Ušetříte si tím mnoho námahy.

2.      Síť, plachta – užitečnými pomocníky při boji proti bazénovým bakteriím jsou i síťka a bazénová plachta. Se síťkou můžete snadno odstraňovat napadané listí a další nečistoty, které plavou na hladině. Ještě efektivnější je přikrýt vodu plachtou. Ta zachytí veškerou napadanou špínu a pak se jen vytřepe. Velmi užitečné.

3.      Chemické látky – těmi nejdůležitějšími prostředky pro udržení čisté bazénové vody jsou rozličné chemikálie, které jsou určeny k hubení škůdců. V běžné koncentraci nejsou pro člověka nebezpečné, ale například takový chlór může způsobovat nepříjemné pálení na kůži nebo v očích, i když se použije relativně malé množství. Není problém ho ale vyměnit za jiný prostředek.