Vybíráme sekačku

Bez sekačky si dnes jen těžko dovedeme představit údržbu trávníku. Pořízení sekačky může být celkem velká investice. Věnujte výběru náležitou pozornost. Rozmyslete si, jakou sekačku vlastně plánujete koupit. Vybrat si můžete mezi sekačkami benzínovými, elektrickými, akumulátorovými a robotickými sekačkami.
Elektrické sekačky – jsou určené pro menší a střední zahrady se snadným přístupem k elektrické energii. Elektrické sekačky jsou lehké a je s nimi snadná manipulace. Jednoduché jsou na údržbu i obsluhu.
sekačka robotická
Benzinové sekačky –
jejich pořízení patří k finančně náročnějším. Neměli byste, ale volit ty nejlevnější typy. Úspora při pořízení se může v budoucnu negativně projevit například v životnosti sekačky. Poradit s výběrem by měl prodejce, který zaručí záruční a pozáruční servis. Benzinové sekačky se vyznačují větší váhou, proto jsou vybaveni pojezdem. Novější typy jsou vybaveny například automatickým sytičem nebo elektrickým startérem.
zahradní traktůrek
Akumulátorové sekačky
– Další z novějších trendů jsou akumulátorové sekačky. Rostoucí kapacita akumulátorů a snižování emisí a hluku si pomalu získávají jejich oblibu. Do nabídky přibývají modely se silnějšími akumulátory, které se výkonem vyrovnají benzinovým sekačkám. S nejsilnějšími modely zvládnete posekat pozemek přes 1000 metrů čtverečních.
Robotické sekačky – patří mezi nejmodernější, nejtišší, ale také nejdražší. Přes jejich vyšší pořizovací hodnotu jejich obliba stále roste. Čas, který byste strávili sekáním běžnou sekačkou, můžete využít podle svých představ. Ceny robotických sekaček začínají od dvaceti tisíc, nejdražší mohou stát, ale i přes osmdesát tisíc. S dražšími a výkonnějšími modely si můžete troufnout i na pozemek o velikosti až 4000 m2. Na jedno nabití zvládnou pracovat i přes dvě hodiny. Sekačky se pohybují automaticky v oblasti vytyčené vodícím drátem. Novějším modelům nechybí například alarm proti zcizení. Některé je možné dokonce ovládat i mobilním telefonem.,