Které místo si jen vybrat

Teď momentálně nebude řeč o místě, kde by měla být naše konečná, ale o místě jako takovém. Pokud budeme cestovat v dopravním prostředku i několik hodin, tak přece jenom si chceme vybrat ten nejlepší prostor pro nás, aby nám cesta pohodlněji utíkala. Je v podstatě jedno, zdali si vybereme vlak, letadlo nebo snad autobus. Všude jsou totiž sedadla uspořádaná tak, že si můžeme vybrat, zdali budeme sedět u okna nebo blíž k uličce. Pravdou je, že letadla ještě nabízí možnost sedět uprostřed, pokud jsou trojmístná, stejně tak autobusy v zadním prostoru jsou také s více sedadly. Ale když chceme své soukromí, tak si zkrátka vybere takové místo, které je nám bližší. A mnohdy se rozhodnout nebývá snadná věc.

sedadla ve vlaku

Psychologové mají jasno

Podle odborníků je výběr sedadla zároveň jakýmsi testem naší osobnosti. Údajně hodně napovídá o naší potřebě svobody, komunikativnosti a také samozřejmě prozradí, jak se umíme přizpůsobit. A nyní stojíme před volbou dvou zásadních otázek při cestě na dovolenou. Budu já někoho rušit nebo mě bude obtěžovat někdo jiný? To je totiž v podstatě zásadní problém.
ulička v letadle

Okno – u okna budeme mít krásný výhled, ale když budeme potřebovat třeba na toaletu, budeme muset požádat spolucestujícího o možnost uvolnění průchodu. Na druhou stranu zde máme komfort a nikdo nás rozhodně nebude otravovat. Převážně tato místa vyhledávají introverti. Chtějí mít zde své pohodlí a klid. V letadle platí i takové pravidlo, že ti co sedí u okna, se letu nebojí, horší to bude s těmi v uličce.

Ulička – sedět na místě, kde nás stále někdo ruší, také není snadná záležitost. Kolem nás stále chodí cestující, letušky, průvodčí a dokonce i soused od okna. Nic méně většinou se jedná o jedince, kteří jsou velmi silnou osobností, snadněji odolávají stresu, jsou obětaví a mají společenskou povahu. Ale také se jim přisuzuje další vlastnost, že jsou to cestující slabších žaludků a močového měchýře, tudíž nechtějí nikoho obtěžovat.
autobusová sedadla

Mnohdy ale nemáme na výběr a musíme vzít s vděkem to, co na nás zbylo. Takže i zde se mohou odborníci mýlit. Důležité je vždy dojet v pořádku do cíle.