Přijít o práci vypadá jako konec světa

Když člověk přijde o práci, jeví se to vždycky jako konec světa. Člověk se cítí méněcenný a naprosto zbytečný. Obvykle ho provází hluboké deprese a nezřídka se objevují i psychosomatické problémy. Některé skupiny obyvatelstva jsou přitom mnohem zranitelnější než ostatní. To se týká těchto skupin
kontaktujte nás
 

  • Ženy po mateřské dovolené
  • Lidé se základním vzděláním
  • Starší lidé
  • Lidé sociokulturně znevýhodnění
  • Lidé se zdravotními potížemi či dokonce hendikepem

 
Věřte tomu, že svět se opravdu nezhroutí. Nesmíte tuto situaci vnímat jako konec života, ale naopak jako nový začátek. Věřte tomu, že to, co přijde, bude mnohem lepší než to, co dosud bylo.
 

Začít podnikat se nabízí

Mnozí lidé, když přijdou o zaměstnání, začnou podnikat. Fakt je, že nejvíce začínají podnikat lidé nad 40 let. Vždycky je podnikání lákalo, ale neměli odvahu. Nyní nemají na výběr. Nemají co ztratit. Tak se do toho pustí. V tomto ohledu byste měli vědět, že Úřad Práce poskytuje začínajícím podnikatelům výraznou finanční podporu. Proto toho využijte a zajímejte se o veškeré dotace, na které máte nárok. Je to jen pro Vaše dobro.
 palec nahoru

Začátky jsou obtížné

Samozřejmě všechny začátky jsou obtížné. Většina lidí ani neví, jak se vyřizuje živnostenský list, natož pak, jak se platí sociální a zdravotní pojištění. Mnozí lidé se také domnívají, že k tomu, aby začali s podnikáním, nutně potřebují peníze na rozjezd a komerční prostory. To není pravda, začít podnikat můžete pro začátek klidně i z pohodlí Vašeho domova.
 

Pomalé vytrvalostní tempo

Hodně informací najdete na internetu. K dispozici jsou přímo webové stránky, které informují budoucí podnikatele s tím, co je zapotřebí vyřídit, jak nastavit marketing atd.
Začít podnikat není vůbec těžké, ale procházka růžovým sadem to určitě není. Nepouštějte se proto do toho lehkovážně a s prudkým, leč nedostačujícím nadšením. Je to podobné jako když se rychle rozběhnete a už po pár desítkách metrů nemůžete s dechem a zkolabujete. Je třeba nasadit pomalé, ale vytrvalostní tempo.