Vzhůru stoupáme, dolů padáme

Ano, je možné, že právě tito lidé chodili do kopce bez schodů a zlámané okončetiny jim napověděly, že to není dobré. Oslabení kmene pak při různých rvačkách a lovech bylo velmi zřetelné, jenže nahoru se chodit muselo, tak co? Až někdo z nich přišel na to, že udělat rovinky nad sebou je výborná věc a už se to dělalo.

schodiště

A možná, že k tomu pravěké muže donutily jejich ženy. Takhle mezi lovem a dalším útokem na jinou tlupu se smluvily a vyhnaly chlapy něco dělat, stejně jen leželi na kožešinách, žvýkali a hýkali, a ještě zasmradili celou jeskyni. Takto udělají něco užitečného a ženám se bude lépe nosit voda z řeky. Už konečně odpadne klouzání dolů s rozbitými nosy.

Mohlo to být tak nějak, anebo naprosto jinak, to už se nepodaří zjistit. Faktem je to, že nás schody vlastně provázejí od nepaměti, staletí po staletí.

V dnešní moderní a uspěchané době máme dokonce i jezdící, ale o těch řeč nebude. Bude řeč o schodech v domácnosti. Ty mohou být dřevěné, kamenné, skleněné nebo z jiných materiálů. Ano, takové jako jsou na obrázcích. Líbí se vám?

schody

V našich domovech vládnou jednoznačně schody dřevěné, ale ty se nehodí všude. Mohou k tomu být různé důvody. Jako příklad vybereme sklep. Zde je dost vlhko a například dřevěné schody by to nemusely vydržet dlouho. Dala by se do nich plíseň a vlhkost, pokud by ovšem nebyly neustále něčím ošetřovány. V takovém případě je však lépe volit železné schody.

Jejich výhoda je v tomto případě jasná, o hodně delší výdrž.

Ale i jinde lze volit tento materiál, například mezi patry.

Ostatně, pokud si nevíte rady s výběrem, požádejte toho, kdo vám schody bude dělat o radu. Nebo přímo prodejce, například toho, na kterého máte odkaz zde přímo v článku. Zde vám rádi řeknou, co chcete vědět, a ještě přidají zadarmo zkušenosti ze své praxe. Takže neváhejte to vyzkoušet a uvidíte sami.