Už jste jeli na banánu?

Jestliže jste gurmán, zajisté víte, ve které oblasti se nachází nejvíce michelinských restaurací v celém Španělsku. Je to španělské pobřeží Costa Brava. Není to ale to jediné, čím se může tato oblast pochlubit. Ten, kdo toto místo navštívil, nikdy na něj nezapomene.
španělsko costa brava
§  Je to jedna z nejkrásnějších středomořských riviér.
§  Costa Brava, což znamená v překladu „Divoké pobřeží“, má svůj počátek kousek od Barcelony a končí až u hranic s Francií.
§  Měří tedy neuvěřitelných tři sta kilometrů.
Je tedy zcela jasné, že si své místečko vybere každý. Najdete tu romantické pláže s jemným pískem i útesy, o které se tříští obrovské vlny. Nejvýznamnějším městem této oblasti je Tossa de Mar. Hovoří se o ní jako o pravé perle, ve které najdete vše, co můžete od dovolené očekávat. Pro děti je tu připravena spousta atrakcí, tudíž se rozhodně nudit nebudou. Městu dominuje velká pevnost, které vévodí maják. Místní vás budou přesvědčovat, že nikde jinde podobný nenajdete. Až ho spatříte, možná jim dáte za pravdu.
španělsko katalánsko

Ani chvilka nazmar

Vyznavači adrenalinu budou určitě chtít navštívit katalánské město Lloret de Mar. Je to největší město na tomto pobřeží, které obklopuje sedm kilometrů pláží. Na dvou největších – Playade Lloret a Playa de Fenals – najdete spoustu vodních atrakcí. Milovníci vodního lyžování určitě budou chtít vyzkoušet vodní banán, který pojme několik osob. Pokud si chcete prohlédnout pláž z ptačí perspektivy, můžete se proletět na kitu. Večer vás očekávají různé bary a noční podniky. TADY TO PROSTĚ ŽIJE. Hlavně nezapomeňte ochutnat jednu místní specialitu, kterou je arros negre.
§  Je to speciálně upravená rýže, která je doplněna krevetami a vývarem z černých sépií.
tossa de mar
A ještě jedno plus má Španělsko. Lidé jsou tu velice vstřícní a přátelští. Zvláště k Čechům. Oni totiž stále ještě nezapomněli na naši pomoc v době španělské občanské války.